Nutrigenetyka


Nutrigenetyka, to sposób na bardzo dokładne określenie naszych predyspozycji dietetycznych

Optymalny skład ilościowy i jakościowy diety z uwzględnieniem rodzaju wykonywanych ćwiczeń pozwoli szybciej uzyskać wymarzone efekty. Nutrigenetyka daje możliwość ustalenia zaleceń ściśle dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdej osoby.

NutrigenetykaZamiast działać po omacku, można sprawdzić układ genów, który podpowie nam na co możemy sobie pozwolić, a co powinniśmy ograniczyć w diecie, aby osiagnąć zamierzony cel.

Odpowiedni wybór rodzaju treningu determinujący kształtowanie sylwetki będzie również łatwiejszy, jeśli sprawdzimy swoje predyspozycje genetyczne do spalania tkanki tłuszczowej i budowania masy mięśniowej.

SanusDiet jest Gabinetem Partnerskim współpracującym z firmą Dietetica w zakresie nutrigenetyki

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty.

Więcej szczegółów na temat oferty i cennika można znaleźć w odnośnikach poniżej.

Wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej części policzka i to wszystko. Umów sie na spotkanie w SanusDiet i przyjdź już teraz

Dostępne usługi: Lipids Carbo, APOE Lipids, Test Blossom, LC sport, Sport-dyscyplina – ACTN 3, Urazy w sporcie, Alergia – laktoza, Alergia – gluten


Zapraszam do odwiedzenia gabinetu dietetycznego SanusDiet i do skorzystania z szerokiej oferty usług związanych z nutrigenetyką

Nutrigenetyka wskazuje najodpowiedniejsze metody żywienia człowieka, sprzyjające osiągnięciu stabilnej masy ciała i lepszego funkcjonowania organizmu

Wiemy jak pomóc osobom, które wymagają kompleksowej pomocy. Stworzyliśmy system (platformę internetową) pozwalający lekarzom i dietetykom pracującym w terenie korzystać z wiedzy i narzędzi dietetycznych. W ten sposób umożliwiliśmy stały dostęp do wiedzy specjalistycznej z obszaru żywienia osób chorych i zdrowych, bez względu na odległość od gabinetu lub ośrodka akademickiego.
Chcemy ułatwić współpracującym z nami dietetykom i lekarzom o możliwość rozszerzenia oferty o poradnictwo dietetyczne oparte na badaniach DNA.


Czym się wyróżniamy?
Tym, że proponowane przez nas rozwiązania zostały stworzone przez naszych ekspertów, a następnie krok po kroku zbadane w laboratoriach naukowych.


Pracujemy z ekspertami
Są nimi specjaliści z dziedziny żywienia, analityki medycznej, technologii żywności i biochemii. Razem tworzymy nową jakość poradnictwa dietetycznego, nastawionego na indywidualizację i innowacyjność.


Działamy kompleksowo
Jako nieliczni łączymy tradycyjnie ujęte poradnictwo dietetyczne z biochemią funkcjonalną, genetyką i wiedzą o żywności.
Nasz główny ekspert, prof. dr hab. n med. Ewa Stachowska, przez kilka ostatnich lat zajmowała się badaniem wpływu składników żywienia na zdrowie człowieka. Jest autorem wielu publikacji z dziedziny żywienia człowieka.


Poznając problem, pomagamy go rozwiązać.
Założenia firmy od początku obejmowały konieczność kompleksowości usługi, dlatego pacjent otrzymuje od nad kompleksową i indywidualną poradę dietetyczną. Dzięki wsparciu lekarzy rodzinnych zaangażowanych czynnie w zbieranie danych niezbędnych do stworzenia porady dietetycznej (wywiad dietetyczny i dane antropometryczne), jesteśmy w stanie opiekować się pacjentem do momentu uzyskania oczekiwanego efektu.


Epidemia otyłości wśród osób dorosłych i dzieci, przyspieszone tempo starzenia, narastający odsetek osób z alergiami pokarmowymi – oto główne wyzwania dla współczesnej medycyny. Staramy się krytycznie oceniać rzeczywistość

Wpływ sposobu odżywiania na zdrowie człowieka jest oczywisty, a jednak wielu z nas odżywia się źle, jedząc żywność produkowaną masowo. Rodzi się więc pytanie, czy człowiek, który chce odżywiać się zdrowo, może realizować to postanowienie bez dogłębnej wiedzy o swoim organizmie oraz o technologii produkcji współczesnej żywności?
Jedną z możliwości daje nam nutrigenetyka, która stanowi rewolucyjny przełom w ustalaniu spersonalizowanego żywienia człowieka, traktując każdą osobę, jako niepowtarzalne indywiduum. Badania genetyczne, odsłaniając informacje zapisane w kodzie genetycznym, dają możliwość ścisłego dopasowania żywienia do indywidualnych potrzeb człowieka. Działania nutrigenetyka są więc podobne do pracy osoby zatrudnionej w prestiżowym salonie z obuwiem. Sprzedawca wie, że nawet najlepsza para szpilek od Blahnika nie będzie pasować na każdą stopę. Nie będzie polecał szpilek komuś, kto ma zakaz poruszania się na wysokich obcasach. Zamiast tego posłuży się wiedzą i doświadczeniem. Uważnie przyglądając się stopom, wybierze wygodne buty, które zapewnią prestiżowy wygląd i dobre samopoczucie.