Analiza składu ciała

Jak sprawdzić czy prawidłowo się odżywiamy?

Wystarczy wykonać analizę składu ciała. Udział mięśni i tkanki tłuszczowej jest odzwierciedleniem naszego zdrowia i stylu życia, na które składa się sposób odżywiania, aktywność fizyczna i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Analiza składu ciała w szczegółach

Analizator składu ciała

Na podstawie pomiaru tkanki tłuszczowej oraz wskaźnika masy ciała BMI dowiesz się jaki jest typ Twojej sylwetki (norma, otyłość, niedożywienie, wysokie lub niskie otłuszczenie, wysokie lub niskie umięśnienie). Dzięki analizie segmentowej (ręce, nogi, tułów), będziesz wiedzieć nad którymi partiami ciała powinnaś/powinieneś więcej popracować, aby uzyskać lepsze umięśnienie i mniejsze otłuszczenie.

Analiza składu ciała – oferta skierowana jest do osób zainteresowanych składem swego ciała, chcących dowiedzieć się m.in. jaki jest stopień otłuszczenia narządów wewnętrznych. Pomiar wykonywany jest przy użyciu nowoczesnego Analizatora Segmentowego Składu Ciała JAWON MEDICAL IOI – 353.


Analiza opiera się na bezbolesnym, bezpiecznym i krótkotrwałym badaniu metodą bioimpedancji elektrycznej. Aparat przeznaczony jest do wykonywania pomiarów u osób w wieku 5-89 lat i o masie ciała w zakresie 10-200 kg.

Analiza składu ciała – pomiary

Analiza obejmuje pomiar masy ciała, wzrostu, wody, protein, zawartości tkanki tłuszczowej, tkanek miękkich (mięśni szkieletowych i gładkich) – w całym organizmie oraz z podziałem na ręce, nogi i tułów. Dodatkowo aparat umożliwia ocenę stopnia otłuszczenia jamy brzusznej.

Analiza składu ciała – wskaźniki

Na podstawie wykonanych pomiarów określane są: wskaźnik masy ciała BMI, współczynnik WHR określający typ otyłości związany z rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, odniesienie ilości tkanki tłuszczowej i tkanek miękkich w poszczególnych segmentach ciała do normy, wiek metaboliczny, podstawowa przemiana materii BMR, zapotrzebowania na energię całkowitą TTE.

Czas trwania wizyty ok. 15-20 minut.

KORZYŚCI:

Uzyskasz informacje o aktualnym stanie swojego ciała. Kolejne analizy pozwolą kontrolować zmiany ilościowe i jakościowe w Twoim ciele, czyli np. utratę tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej. Efekt będzie zależał od optymalizacji własnej diety lub ułożonej przez dietetyka i wybranej przez siebie aktywności fizycznej lub rodzaju treningu.

Usługa obejmuje pomiar wykonany za pomocą analizatora składu ciała, określenie typu sylwetki (na podstawie BMI i procentu tkanki tłuszczowej) oraz porównanie z wcześniejszymi wynikami za pomocą wykresów (spadki lub wzrost najważniejszych wskaźników).

Więcej na temat wpływu żywienia na typ sylwetki i znaczenia analizy składu ciała znajdziesz tutaj

Analiza składu ciała cena 30 zł

Przeczytaj też Przygotowanie do wizyty

 

Umów się na wizytę lub w razie dodatkowych pytań, zadzwoń  +48 500 120 751

Umów się na wizytę online dietetyk@sanusdiet.pl


Dieta pudełkowa z dietetykiem Sprawdź

Zobacz inne usługi dietetyka