Opieka dietetyczna podstawowa

Odchudzanie, to długi proces wymagający cierpliwości

Łatwiej trwać w postanowieniu, jeśli dieta odchudzająca jest smaczna, daje uczucie sytości, a jednocześnie jest skuteczna.

Dlaczego opieka dietetyczna podstawowa?

Pakiet podstawowy skierowany jest do osób, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na co-tygodniowe wizyty kontrolne. Czasami zdarza się, że pewne informacje uzyskane podczas pierwszej wizyty gdzieś umykają. Możliwość skorzystania z konsultacji podczas pierwszego tygodnia stosowania diety oraz 1 wizyty kontrolnej z analizą składu ciała ułatwi pacjentowi samemu przebrnąć przez trudny proces odchudzania.

Odchudzanie z dietetykiem

Opieka dietetyczna podstawowa

obejmuje pierwszą wizytę, konsultacje dietetyczne, wizytę kontrolną z pomiarem składu ciała oraz 7-dniowy jadłospis z przepisami kulinarnymi przeznaczony dla osób:

  • chcących zdrowo się odchudzić lub przytyć
  • chcących zdrowo się odżywiać
  • ze zdiagnozowaną chorobą dietozależną (zespół chorób metabolicznych, choroby układu pokarmowego i stawowo-kostnego i in.) Szczegóły tutaj
  • uprawiających aktywność fizyczną
  • dzieci i młodzieży (zdrowa dieta uwzględnia potrzeby wzrostu i rozwoju, nawet podczas odchudzania)

W ramach realizacji podstawowej opieki dietetycznej realizowane są następujące czynności:

I wizyta

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzana jest:

  • konsultacja zdrowotno-żywieniowa
  • analiza składu ciała
  • pomiary antropometryczne (wzrost, obwód bioder i pasa)

Osobom, które mają problemy zdrowotne zaleca się, aby przyniosły ze sobą wyniki badań lekarskich (poziom glukozy we krwi, cholesterolu, trójglicerydów, morfologia krwi i badanie ogólne moczu, poziom kwasu moczowego, kreatyniny, hormonu tyreotropowego TSH, próby wątrobowe i inne, np. skład pierwiastkowy krwi lub włosów).
Przekazane informacje pomogą właściwie skomponować zdrową dietę. Powtórzenie badań w późniejszym czasie umożliwi porównanie wyników.

W trakcie wypełniania ankiety zdrowotno-żywieniowej, wskażę błędy żywieniowe oraz przeanalizuję z pacjentem podane przez niego informacje dotyczące preferencji pokarmowych i organizacji dnia. Celem konsultacji jest opracowanie jadłospisu, który będzie dokładnie dopasowany do potrzeb klienta.

W przypadku nadwrażliwości pokarmowych zachęcam do wykonania testu. Więcej na ten temat można przeczytać przy opisie dietetycznej opieki specjalistycznej.

Czas trwania pierwszej wizyty – ok. 1 godz.

Odchudzanie Szczecin
Papryka, to źródło witaminy C i beta-karotenu. Im bardziej kolorowo na talerzu tym lepiej

Jadłospis

Wysyłam e-mail z 7-dniowym jadłospisem prawidłowo zrównoważonym pod względem zawartości energii, białka, tłuszczu, węglowodanów, błonnika pokarmowego, składników mineralnych i witamin; dobieram pokarmy uwzględniając preferencje pokarmowe oraz możliwości finansowe klienta.

W ofercie dieta zróżnicowana zawierająca pokarmy z każdej grupy produktów żywnościowych wg zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia PAN w Warszawie. Do wyboru również dieta MIND (zróżnicowana z ograniczoną ilością mięsa), dieta wegetariańska, wegańska i bezglutenowa.

Wizyta kontrolna

W trakcie wizyty kontrolnej wykonam pomiary antropometryczne i analizę składu ciała oraz omówię efekty żywienia, zapytam czy wystąpiły problemy z realizacją planu żywienia, wskażę co jeszcze należy zmienić w nawykach żywieniowych, aby osiągnąć lepszy efekt.

Czas trwania wizyty kontrolnej ok. 30-60 minut.

KORZYŚCI:

Uzyskasz korzystny dla zdrowia systematyczny ubytek tkanki tłuszczowej ok. 0,5-1 kg tygodniowo (odchudzanie) lub przybieranie na wadze do ok. 0,5 kg/tydz. masy mięśniowej, (dieta na masę) lub ok. 0,5 kg/tydz. masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej (dieta na ogólne zwiększenie masy ciała), zmianę nawyków żywieniowych, lepsze samopoczucie, poprawę zdrowia, więcej energii na co dzień, smaczne posiłki dla całej rodziny.

Opieka dietetyczna podstawowa – cena 250 zł

Do wyboru również dłuższa opieka pod okiem dietetyka. Po więcej informacji zapraszam tutaj


Co dalej?

Przeczytaj też Przygotowanie do wizyty

Umów się na wizytę lub w razie dodatkowych pytań, zadzwoń  +48 500 120 751

Umów się na wizytę online dietetyk@sanusdiet.pl

Zobacz inne usługi dietetyka