SanusDiet

Gabinet dietetyczny zaprasza do skorzystania z oferty !

Znajdziecie tu Państwo informacje o oferowanych usługach dietetycznych. Moim celem jest promowanie zdrowego odżywiania, które sprzyja uzyskaniu i utrzymaniu ładnej sylwetki. Zdrowe odżywianie wspomaga walkę z chorobą, przyczynia się do zwiększania kondycji zdrowotnej i sportowej.

Nietolerancje pokarmowe

Gabinet dietetyczny - dietetyk Szczecin - Sanusdiet - Anna Brinken
Diagnostyka laboratoryjna

Wiele dolegliwości, z którymi się zmagamy na co dzień, może być wynikiem nie tylko niedoborów składników pokarmowych w diecie, ale również nadwrażliwości pokarmowej prowadzącej do stanów zapalnych w organizmie.

Symptomy nadwrażliwości pojawiają się kilka godzin, a nawet kilka dni po spożyciu nietolerowanego pokarmu. Wśród nich są objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunki, zaparcia i in.), układu oddechowego (przewlekły nieżyt nosa i zatok, astma i in.), objawy dermatologiczne (pokrzywka, trądzik, świąd i in.), objawy ze strony układu ruchu (bóle mięśni, stawów), ze strony układu nerwowego (migrena, zaburzenia koncentracji, depresja i in.), inne objawy (nadwaga i otyłość, wrzodziejące zapalenie jelit, cukrzyca, ADHD, łuszczyca, choroba Hashimoto, RZS i in.). Diagnostyka laboratoryjna w kierunku nietolerancji pokarmowych określa nam, które produkty żywnościowe powinny być czasowo wyeliminowane z diety. Wyniki badań uwzględniane są przy opracowaniu diety.

Gabinet dietetyczny oferuje we współpracy z laboratorium ALAB testy FoodProfil i inne badania laboratoryjne

W gabinecie SanusDiet istnieje możliwość wystawienia skierowania do laboratorium ALAB na badania w kierunku nietolerancji pokarmowych oraz inne badania analityczne w celu dokładnej diagnostyki organizmu. Otrzymasz ode mnie 15% rabatu. Wyniki badań będą pomocne przy opracowaniu diety i wyborze suplementów mineralnych i witaminowych. Więcej na temat testów można przeczytać przy opisie Opieki dietetycznej specjalistycznej 

Osoby zainteresowany jedynie diagnostyką laboratoryjną również mogą skontaktować się ze mną i skorzystać ze zniżki.

Wybór rodzaju diety

Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej

Piramida Zdrowego Żywienia - dietetyk Police - gabinet dietetyczny
Nowa Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej

SanusDiet dostarcza wysokiej jakości usługi dietetyczne oparte na zaleceniach Instytutu Żywności i Żywienia i wynikach badań laboratoryjnych. Gabinet dietetyczny zapewnia profesjonalną opiekę dietetyczną ściśle dostosowaną do potrzeb klienta zdrowego i chorego.

Opracowane przeze mnie jadłospisy są zdrową i zróżnicowaną dietą nie obciążającą organizmu. Zmiana nawyków żywieniowych podczas opieki dietetycznej oraz poznanie właściwych proporcji pokarmów (pieczywa, makaronów, kaszy, mięsa, warzyw, owoców itp.) w codziennym jadłospisie, gwarantuje utrzymanie efektów również po etapie odchudzania lub w przypadku niedowagi po uzyskaniu normatywnej masy ciała. Zdrowa dieta, którą oferuję nie jest “dietą cud”, nie wymaga wielkich wyrzeczeń. Nie zamierzam nikogo głodzić. Wysłucham każdego, aby dowiedzieć się o jego preferencjach pokarmowych, powiem jakie błędy żywieniowe popełnia. To co będzie możliwe, zostawię w nowym zdrowym jadłospisie.

Dieta wegetariańska i wegańska

Względy etyczne lub zdrowotne skłaniają niektórych do wprowadzenia diety wegetariańskiej lub trudniejszej do zbilansowania pod względem składników pokarmowych diety wegańskiej. Dlatego zachęcam do skorzystania z profesjonalnie ułożonej diety i opieki dietetyka na początku jej wprowadzania.

Dieta MIND

Każdy chciałby jak najdłużej zachować zdolność mówienia, myślenia i kojarzenia. Długotrwałe błędy dietetyczne mogą przyspieszyć degenerację mózgu. Stosując odpowiednią dietę można zapobiec, a przynajmniej opóźnić utratę funkcji poznawczych, zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera lub spowolnić postęp tej choroby. Skorzystaj z pomocy dietetyka, wprowadź zdrową dla mózgu dietę. Żyjemy coraz dłużej. Sprawmy, aby to życie było zdrowe i przyjemne.