Analiza składu ciała

Jak sprawdzić czy prawidłowo się odżywiamy?

Analiza składu ciała dostarczy Ci informacji, jaki jest udział mięśni i tkanki tłuszczowej. Ponadto aparat oceni stan Twojego brzucha, który jest odzwierciedleniem Twojego zdrowia i stylu życia, na które składa się sposób odżywiania, aktywność fizyczna i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Analiza składu ciała w szczegółach

Analizator składu ciała - analiza składu ciała szczecin - ioi 353

Na podstawie pomiaru tkanki tłuszczowej oraz wskaźnika masy ciała BMI dowiesz się jaki jest typ Twojej sylwetki, na przykład: norma, otyłość, niedożywienie, wysokie lub niskie otłuszczenie, wysokie lub niskie umięśnienie.

Dzięki analizie segmentowej (ręce, nogi, tułów), będziesz wiedzieć nad którymi partiami ciała powinnaś/powinieneś więcej popracować, aby uzyskać lepsze umięśnienie i mniejsze otłuszczenie.

Ponadto uzyskasz wiedzę nt. stopnia otłuszczenia narządów wewnętrznych. Pomiar wykonywany jest przy użyciu nowoczesnego Analizatora Segmentowego Składu Ciała JAWON MEDICAL IOI – 353.


Badanie jest bezbolesne, bezpieczne i krótkotrwałe. Aparat działa w oparciu o metodę bioimpedancji elektrycznej. Aparat przeznaczony jest do wykonywania pomiarów u osób w wieku 5-89 lat i o masie ciała w zakresie 10-200 kg.

Pomiary

Analiza obejmuje następujące pomiary: masa ciała, wzrost, woda, proteiny, zawartość tkanki tłuszczowej, tkanek miękkich (mięśni szkieletowych i gładkich). Co najważniejsze ocena dotyczy nie tylko całego organizmu, ale uwzględnia również podział na ręce, nogi i tułów. Dodatkowo aparat umożliwia ocenę stopnia otłuszczenia jamy brzusznej.

Wskaźniki

Na podstawie wykonanych pomiarów program Body Pass określa: wskaźnik masy ciała BMI, współczynnik WHR określający typ otyłości związany z rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, odniesienie ilości tkanki tłuszczowej i tkanek miękkich w poszczególnych segmentach ciała do normy, wiek metaboliczny, podstawowa przemiana materii BMR, zapotrzebowania na energię całkowitą TTE.

Czas trwania wizyty ok. 15-20 minut.

KORZYŚCI:

Uzyskasz informacje o aktualnym stanie swojego ciała. Kolejne analizy pozwolą kontrolować zmiany ilościowe i jakościowe w Twoim ciele, czyli np. utratę tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej. Twój efekt będzie zależał od optymalizacji własnej diety lub ułożonej przez dietetyka i wybranej przez Ciebie aktywności fizycznej lub rodzaju treningu.

Usługa obejmuje pomiar wykonany za pomocą analizatora składu ciała. Ponadto określę typ sylwetki oraz porównam wynik badania z wcześniejszymi za pomocą wykresów (spadki lub wzrost najważniejszych wskaźników).

Jeśli wybierzesz opcję Analiza składu ciała z omówieniem wyników, otrzymasz więcej informacji na temat składu swojego ciała.

Więcej na temat wpływu żywienia na typ sylwetki i znaczenia analizy składu ciała przeczytasz w artykule „Analiza składu ciała – podstawowe badanie u dietetyka”

Analiza składu ciała 30 zł

Analiza składu ciała z omówieniem wyników 50 zł

Umów się na wizytę lub w razie dodatkowych pytań,zadzwoń +48 500 120 751 Umów się na wizytę online dietetyk@sanusdiet.pl