Dieta pudełkowa pod kontrolą

Zdrowa dieta

Dieta pudełkowa pod kontrolą dietetyka

Dieta pudełkowa pod kontrolą, to usługa polegająca na doborze kaloryczności i rodzaju diety do TWOICH potrzeb spośród dostępnej oferty cateringowej oraz sprawdzeniu efektów jej stosowania. Pomocą w realizacji usługi będzie:

  • analiza składu ciała (cena 30 zł)
  • konsultacja dietetyczna (cena 70 zł)

Jeśli już sam/a wybrałeś/aś ofertę cateringową, tym bardziej kontroluj jej efekty.

Dlaczego warto monitorować efekty?

Dieta pudełkowa szczecin - dietetyk w Szczecinie - jedzenie pudełkowe szczecin

Korzystasz z zamówionej diety pudełkowej. Zazwyczaj Twoim celem jest schudnąć lub zwiększyć masę mięśniową, aby poprawić swoją sylwetkę. Tymczasem okazuje się, że sukces jest połowiczny, gdyż uzyskujesz wymarzoną zmianę masy ciała, ale sylwetka nie poprawia się.

Przyczyną jest utrata masy mięśniowej z jednoczesnym przyrostem tkanki tłuszczowej. Tak sie dzieje, gdy kaloryczność diety jest niezgodna z Twoim zapotrzebowaniem. Ściśle stosujesz się do diety pudełkowej, nie podjadasz i chudniesz w niewłaściwy sposób. Możliwa jest też opcja, że podjadasz, aby bezwiednie uzupełnić brakujące kalorie. Przeciwna sytuacja ma miejsce wówczas, gdy ilość jedzenia w diecie pudełkowej jest zbyt duża, a Ty mimo to zjadasz skrupulatnie kolejne pełne posiłki i tyjesz. Każda z tych sytuacji jest dla Ciebie niekorzystna.

Dlaczego tak się dzieje?

Wadą diety pudełkowej jest nie tylko jej wysoka cena, ale również okrojony wybór kaloryczności zamawianej diety, najczęściej są to poziomy: 1200, 1500, 1800, 2000 kcal. Tymczasem Twoje potrzeby kaloryczne mogą znaleźć się pomiędzy nimi. Ty mimo wszystko zamawiasz kolejne diety ufając, że płacąc tak dużo, odżywiasz się zdrowo. Nie czujesz głodu, ale zmęczenie już TAK. Zrzucasz to na karb intensywnej pracy, braku wolnego czasu na odpoczynek i problemów z wysypaniem się. Odrzucasz przyczynę złego samopoczucia z powodu diety. Tymczasem codzienne stresujące sytuacje, w tym źle dobrana kaloryczność i rodzaj diety, prowadzą do wydzielania nadmiaru kortyzolu (hormon stresu) skutkujące otyłością brzuszną i ogólną.

Odwiedzaj dietetyka i sprawdzaj regularnie skuteczność swojej diety pudełkowej

Dieta pudełkowa – uzupełnienie

Jeśli chwalisz sobie stosowanie diety pudełkowej, bo nie musisz robić zakupów, ani przygotowywać posiłków – to warto uzupełnić ją dodatkowymi zbilansowanymi przekąskami dobranymi do konkretnej diety pudełkowej. Konieczność wprowadzenia przekąsek będzie zweryfikowana po wykonaniu kontrolnej analizy składu ciała.

Zamów zbilansowane przekąski, które uzupełnią składniki pokarmowe i kaloryczność Twojej diety pudełkowej

Cena analizy składu dziennej diety pudełkowej wraz z opracowaniem receptury przekąski – 30 zł