Opieka dietetyczna specjalistyczna

Problemy zdrowotne mają swój początek w jamie brzusznej

Codzienne obowiązki, gonitwa po lepsze, problemy w pracy i w domu sprzyjają stresom, podjadaniu lub niedojadaniu. Posiłki są nieregularne i mało wartościowe. Ciągły stres prowadzi do niedoborów mineralnych, witaminowych, zaburzeń hormonalnych i jelitowych. Zdrowa dieta oraz dobrze dopasowana suplementacja przywraca równowagę w organizmie. Zdrowe odżywianie daje siłę i dobre samopoczucie. Łatwiej wtedy pokonać stres i choroby.

Opieka dietetyczna specjalistyczna, to pakiet realizowany w ciągu około jednego miesiąca. Przeznaczony jest dla osób, które pragną dokładnej analizy ich żywienia oraz diety dostosowanej dokładnie do ich potrzeb.

 

Plan żywieniowy (28-dniowy) odpowiada ściśle potrzebom pacjenta, zależnie od stanu zdrowia, stylu życia i dotychczasowego sposobu żywienia.


Pakiet opieki miesięcznej specjalistycznej zawiera jadłospisy przeznaczone dla osób:
 • chcących zdrowo się odchudzić lub przytyć
 • chcących wyeliminować nietolerancje pokarmowe
 • chcących zdrowo się odżywiać
 • ze zdiagnozowaną chorobą dietozależną (zespół chorób metabolicznych, choroby układu pokarmowego (np. IBS) i stawowo-kostnego, choroby autoimmunologiczne, choroby neurodegeneracyjne i in.) Szczegóły   tutaj
 • uprawiających aktywność fizyczną
 • dzieci i młodzieży (zdrowa dieta uwzględnia potrzeby wzrostu i rozwoju, nawet podczas odchudzania)
 • kobiet w ciąży
 • kobiet karmiących chcących zdrowo pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przy zachowaniu prawidłowej laktacji.

Podczas pierwszej wizyty u dietetyka:
 • analiza składu ciała  i jej omówienie
 • pomiary antropometryczne (wzrost, obwód bioder i pasa)
 • szczegółowa konsultacja zdrowotno-żywieniowa uwzględniająca rodzaj przyjmowanych leków
 • analiza źródeł dolegliwości chorobowych
 • w razie konieczności dobór  mineralno-witaminowych i probiotycznych suplementów diety
 • opcjonalnie pomiar ciśnienia.
dietetyk szczecin
Zdrowa dieta dla każdego

Pomocne będą wyniki badań lekarskich (poziom glukozy we krwi, cholesterolu, trójglicerydów, morfologia krwi i badanie ogólne moczu, poziom kwasu moczowego, kreatyniny, hormonu tyreotropowego TSH, próby wątrobowe i inne, np. skład pierwiastkowy krwi lub włosów.

Wypełniając z pacjentem ankietę zdrowotno-żywieniową, wskażę błędy żywieniowe oraz przeanalizuję podane przez niego informacje dotyczące preferencji pokarmowych i organizacji dnia. Celem konsultacji jest opracowanie jadłospisu, który będzie dokładnie dopasowany do potrzeb klienta.


Wiele dolegliwości, z którymi się zmagamy na co dzień, może być wynikiem nie tylko niedoborów składników pokarmowych w diecie, ale również nadwrażliwości pokarmowej.

Symptomy nietolerancji pokarmowych pojawiają się kilka godzin, a nawet kilka dni po spożyciu nietolerowanego pokarmu. Dlatego trudno jest nam określić, których produktów żywnościowych dotyczą. Wśród nich są objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunki, zaparcia i in.), układu oddechowego (przewlekły nieżyt nosa i zatok, astma i in.), objawy dermatologiczne (pokrzywka, trądzik, świąd i in.), objawy ze strony układu ruchu (bóle mięśni, stawów), ze strony układu nerwowego (migrena, zaburzenia koncentracji, depresja i in.), inne objawy (nadwaga i otyłość, wrzodziejące zapalenie jelit, cukrzyca, ADHD, łuszczyca, choroba Hashimoto, RZS i in.). Diagnostyka laboratoryjna w kierunku nietolerancji pokarmowych określa nam, które produkty żywnościowe powinny być czasowo wyeliminowane z diety.

ALAB FoodProfil

Wykonanie testu FoodProfil pozwala na wskazanie nietolerancji pokarmowych nie tylko w sposób jakościowy, ale również ilościowy. Dzięki temu wiadomo, które pokarmy należy wyeliminować na dłuższy czas, a które można wprowadzić czasowo w sposób rotacyjny.Diagnostyka zaburzeń jelitowych - certyfikat

Zainteresowani testem FoodProfil mogą otrzymać w gabinecie SanusDiet skierowanie na badania do profesjonalnego laboratorium ALAB.  Szczegóły do omówienia w trakcie wizyty. Wyniki testu umożliwią opracowanie diety ściśle dopasowanej do potrzeb organizmu.

Czas trwania I wizyty – 1-1,5 godz.

Kolejne 4 wizyty, to kontrola efektów stosowania diety przy użyciu analizatora składu ciała oraz konsultacja dietetyczna. Wizyty kontrolne są podstawą do ewentualnej korekty diety.


W trakcie realizacji miesięcznej opieki specjalistycznej:
 • poinformuję w jakim stopniu zbilansowana jest dotychczasowa dieta
 • prześlę (e-mail) 7-dniowy jadłospis prawidłowo zrównoważony pod względem zawartości energii, białka, tłuszczu, węglowodanów, błonnika pokarmowego, składników mineralnych i witamin; dobieram pokarmy uwzględniając preferencje pokarmowe oraz możliwości finansowe klienta
 • po wizytach kontrolnych korekta jadłospisu i modyfikacja posiłków na życzenie klienta; plan żywienia jest ściśle dopasowany do preferencji żywieniowych pacjenta i do zmian zachodzących w organizmie. (Stosowanie przez cały okres trwania procesu odchudzania lub zwiększania masy ciała diety o stałej kaloryczności – jest błędem).
 • jeśli będę dysponować wynikami analizy składu pierwiastkowego włosów, uwzględnię je przy opracowaniu planu żywieniowego i suplementacji
 • wytłumaczę jak samemu można zamieniać produkty
 • w trakcie 4 wizyt kontrolnych wykonam pomiary antropometryczne, składu ciała, omówię efekty żywienia.

Czas trwania każdej wizyty kontrolnej – ok. 30-60 minut.

Przez 4 tygodnie wsparcie telefoniczne lub on-line.

W ofercie dieta zróżnicowana zawierająca pokarmy z każdej grupy produktów żywnościowych wg zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia PAN w Warszawie. Do wyboru również dieta MIND (zróżnicowana z ograniczoną ilością mięsa), dieta wegetariańska, wegańska i bezglutenowa.


W miarę upływu czasu i kolejnych wizyt kontrolnych, wymagana jest korekta kaloryczności jadłospisu w przypadku:
 • postępującego ubytku masy ciała – przy odchudzaniu
 • diety wyprowadzającej z procesu odchudzania
 • wzrostu masy mięśniowej – przy aktywności fizycznej
 • przygotowywania się do turnieju itp.
 • zwiększenia aktywności fizycznej (więcej sportu, intensywniejsza praca, prace domowe itp.)
 • kolejnego trymestru ciąży
 • porodu, karmienia i odchudzania bez szkody dla dziecka i matki – z korzyścią dla dziecka i matki
 • zwiększonych potrzeb pokarmowych związanych z karmieniem piersią
 • w innym przypadkach, gdy zmieni się zapotrzebowanie energetyczne związane ze stylem życia i stanem fizjologicznym

Umów się na wizytę lub w razie dodatkowych pytań, zadzwoń  +48 500 120 751
Umów się na wizytę online dietetyk@sanusdiet.pl
Opieka dietetyczna:

KORZYŚCI:

Profesjonalna opieka dietetyka, wsparcie motywacyjne, dietetyczne i dieta dokładnie dopasowana do potrzeb kalorycznych i preferencji pokarmowych przez cały okres trwania kuracji żywieniowej. Zdrowe odchudzanie nie wymaga głodowania. Kontrola efektów dzięki systematycznym pomiarom analizatora składu ciała.

Trwale zmieniasz swój sposób żywienia, gdyż skład posiłków nie jest ani restrykcyjny, ani wydumany. Jeszcze większe efekty zyskasz po dłuższym okresie opieki dietetycznej (2-3 miesięcznej). Nowe nawyki żywieniowe pozostaną nawet po zakończeniu terapii dietetycznej. Sam/sama będziesz umieć dobierać pokarmy, aby zaspokoić swoje potrzeby kaloryczne, białkowe, tłuszczowe, węglowodanowe i błonnikowe. Różnorodność pokarmów dostarczy Ci odpowiednią ilość minerałów i witamin.

Inne korzyści:

Uzyskasz korzystny dla zdrowia systematyczny ubytek tkanki tłuszczowej o ok. 0,5-1 kg tygodniowo (odchudzanie) lub zwięszenie o ok. 0,5-1 kg/tydz. masy mięśniowej (dieta na masę) lub ok. 1 kg/tydz. masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej (dieta na ogólne zwiększenie masy ciała). Efekty zależą nie tylko od zastosowanej diety. Inne ważne czynniki, to płeć, wiek, wzrost, stopień otyłości, niedowagi, intensywności uprawianej aktywności sportowej, towarzyszące schorzenia.

Od czego zależy ilość traconych kilogramów tłuszczu tygodniowo?
Szybciej będzie chudł z tkanki tłuszczowej mężczyzna wysokiego wzrostu, otyły, uprawiający sport o optymalnej intensywności treningów (na jednym biegunie), wolniej kobieta niskiego wzrostu z umiarkowaną otyłością bez aktywności sportowej, z zaburzeniami hormonalnymi (na przeciwnym biegunie).
Co się dzieje, gdy ilość kilogramów traconych w ciągu tygodnia jest zbyt szybka?

Dochodzi do utraty masy mięśniowej dającej uczucie zimna. Zbyt długo trwająca głodówka może doprowadzić do powstania kamieni żółciowych. Dzieje się tak przy gwałtownym i drastycznym zmniejszeniu udziału tłuszczu w diecie.

Stosowanie optymalnie zbilansowanej zdrowej (urozmaiconej) diety spowoduje, że  zmienisz nawyki żywieniowe, w konsekwencji zyskasz poprawę samopoczucia i zdrowia, więcej energii na co dzień, smaczne posiłki dla całej rodziny.

W ofercie otrzymasz modyfikowany na bieżąco jadłospis, w celu dokładnego dopasowania do Twoich preferencji pokarmowych oraz potrzeb kalorycznych powiązanych ze zmieniającym się w ciągu miesiąca składem ciała.


Opieka dietetyczna specjalistyczna  1 mc- cena 480 zł

(powyższą kwotę można rozłożyć na raty)

Cena obejmuje 1 wizytę (trwa ok. 1 godziny), 4 wizyty kontrolne (1/2-1 godz.), jadłospis 7 dni (uwzględnia preferencje pokarmowe i nietolerancje pokarmowe) - modyfikowany w trakcie opieki tak, aby reagować na zmiany składu ciała, potrzeby kaloryczne i nowe smaki, konsultacje on line i konsultacje telefoniczne.

Co dalej?

Przeczytaj też    Przygotowanie do wizyty

Dietetyk Szczecin poleca również Opiekę dietetyczną specjalistyczną on-line bez bezpośrednich wizyt w SanusDiet za 480 zł oraz Opiekę dietetyczną 2 mc lub 3 mc w promocyjnej cenie.

Dieta pudełkowa z dietetykiem Sprawdź

Zobacz inne usługi dietetyka